راهکارهای تعمیر مشکلات گوشی های آب خورده

گوشی های آب خورده مشکلات جدی وقتی به وجود می‌آورند که آب به داخل دستگاه نفوذ کرده و باعث خرابی سخت افزاری می‌ش

توسط مدیر سایت در 2 بهمن 1402

گوشی های آب خورده مشکلات جدی وقتی به وجود می‌آورند که آب به داخل دستگاه نفوذ کرده و باعث خرابی سخت افزاری می‌شود. در این موارد، تعمیر گوشی ضروری است تا بتوان مشکلات را رفع کرد و دستگاه را به حالت عادی بازگرداند. در ادامه به برخی از راهکارهای تعمیر مشکلات گوشی های آب خورده خواهیم پرداخت.

اولین و مهم‌ترین قدم برای تعمیر گوشی آب خورده، از بین بردن آب موجود در دستگاه است. برای این کار لازم است دستگاه را خاموش کنید و سعی کنید تا حد امکان آب را از دستگاه خارج کنید. به طور معمول، این مرحله با خشک کردن با فن گرم همراه است، اما مهم است که از حرارت اضافی اجتناب کنید تا به قطعات سخت افزاری مضر نشود.

پس از اینکه اطمینان حاصل کردید که آب به طور کامل خارج شده است، ضروری است که جزئیات دستگاه را بررسی کنید. دوربین ها، صفحه نمایش و سایر قطعات داخلی را بررسی کرده و مطمئن شوید که هیچ خرابی و آسیب جدی ایجاد نشده است. در صورت وجود خرابی، لازم است این قطعات تعمیر یا تعویض شوند تا به حالت کارآمدی بازگردانده شود.

در مواردی که تعمیرات سخت افزاری لازم است و شما قادر به انجام آن نیستید، بهتر است گوشی خود را به یک تعمیرکار متخصص ببرید. ایشان تجربه کافی در تعمیر گوشی های آب خورده دارند و می‌توانند به شما کمک کنند. اگر هنگام خرید گوشی گارانتی آن را خریداری کرده‌اید، می‌توانید با توجه به شرایط گارانتی، دستگاه را به سرویس مربوطه ارسال کنید تا توسط کارشناسان مجاز تعمیر شود.

در مجموع، تعمیر گوشی آب خورده می‌تواند جمعیت و زمان بر باشد، اما با رعایت مراحل مذکور و انجام صحیح آن‌ها می‌توان به تعمیر و بازیابی دستگاه رسید.شناسایی مشکلات گوشی های آب خورده (آیا گوشی آب خورده است؟)

حفظ سلامت و عملکرد گوشی همراه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و عواقب نامطلوبی به دنبال ورود آب به داخل گوشی ممکن است. به منظور شناسایی مشکلات گوشی های آب خورده، ابتدا باید تشخیص داد آیا گوشی در اثر تماس با آب آسیب دیده است یا خیر.

نشانه های واضحی وجود دارد که می توان از آنها برای شناسایی گوشی های آب خورده استفاده کرد. یکی از این نشانه ها، تغییر رنگ صفحه نمایش یا ظاهر لکه های آب رنگ در قسمت های مختلف گوشی است. همچنین، گوشی ممکن است بدون دلیل خاموش شده و بعد از روشن کردن مجدد مشکلات عملکردی را نشان دهد. تغییر در عملکرد باتری نیز از دیگر علائمی است که گوشی آب خورده ممکن است نشان دهد. به‌علاوه، صداهای ناشی از دستگاه در هنگام تماس ممکن است دچار تغییرات شده و صدای بدی در هنگام مکالمه از طرف مقابل شنیده شود.

علاوه بر این، وجود گرد و غبار در گوشی همچنین می‌تواند برای خرابی آبداری گوشی مؤثر باشد. در صورت همراهی با این نشانه‌ها، احتمال بروز مشکلات حاصل از تماس با آب بیشتر می‌شود و برای محافظت از سلامت گوشی لازم است تا به محل معتبری ارجاع داده شود تا تعمیر و بازسازی شود. در موارد اتفاق می‌افتد که خرابی آبداری به حدی بزرگ باشد که نیاز به تعویض قطعات داخلی گوشی داشته باشد تا بهترین عملکرد را بازیابد.

بنابراین، بررسی دقیق تمامی نشانه ها و علائمی که با ورود آب به داخل گوشی همراه ممکن است بروز کند، اهمیت بسیاری دارد. در صورتی که تشخیص داده شود گوشی تحت تأثیر آب قرار گرفته است، باید فورا به تعویض قطعات داخلی و تعمیر گوشی اقدام نمود تا از عملکرد بهینه آن برخوردار شد.خشک کردن گوشی های آب خورده (اقدامات اولیه)

خشک کردن گوشی آب خورده یک موضوع حیاتی است و اقدامات اولیه صحیح میتواند در انقاذ گوشی شما تاثیر گذار باشد. وقتی گوشی شما به طور ناخواسته با آب درمی آید، درست و بی درنگ باید برخی اقدامات اولیه را انجام دهید تا عواقب بیشتری ایجاد نشود.

ابتدا، اگر گوشی شما در آب غوطه ور شده است، بلافاصله آنرا از آب خارج کنید. اگر توانستید، باتری گوشی را هم خارج کنید تا جریان برق قطع شود و خرابی بیشتر به گوشی نرسد. در صورتی که باتری قابل خارج کردن نباشد، گوشی را خاموش کنید.

در مرحله بعد، تمام قطعات قابل جدا شدن گوشی (مانند کارت سیم و کارت حافظه) را جدا کنید. سپس با یک حوله نرم یا کاغذ توالت مرطوب، قطعات گوشی را تمیز و خشک کنید. توجه کنید که برای خشک کردن از حوله یا کاغذ بی خرطوم استفاده نمایید تا الکترونیک گوشی به گل زنگ مبتلا نشود.

پس از این مرحله، گوشی را به طور ملایم به سمت یک تهویه هوا معقول ببرید. میتوانید از یک هیت گان، بعلاوه مودم گرمایشی یا سشوار با حداقل دما استفاده کنید. در هر صورت، توجه کنید که دمای سوراخ های تهویه، نباید بیش از حد گرم باشد تا عملکرد گوشی را تحت تاثیر قرار ندهد.

بعد از این مرحله، تا حد امکان صبور باشید و دست نکنید تا قطعات گوشی کاملا خشک شود. معمولا یک یا دو روز باید بگذرد تا گوشی به طور کامل خشک شود. در این صورت، میتوانید باتری را دوباره وصل کرده و گوشی را روشن کنید تا تست کنید که آیا هنوز کار میکند یا خیر.

به یاد داشته باشید که با خشک کردن گوشی تنها مشکل آبی رفع نمی شود. احتمالا باید گوشی خود را به تعمیرکار متخصص ببرید تا از خرابی های احتمالی ناشی از آب خوردگی پیشگیری کند.استفاده از مواد جذب آب (برای خشک کردن گوشی)

مواد جذب آب یا جاذب رطوبت (مثل سیلیکا ژل، برای خشک کردن سریعتر گوشی از روش‌هایی است که بسیاری از کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند.

فرآیند خشک کردن گوشی با استفاده از مواد جاذب رطوبت بسیار ساده‌تر از روش‌های دیگر است. در این روش، شما نیاز به یک بسته مواد جاذب رطوبت دارید که معمولاً با گوشی هنگ خود عرضه می‌شود. درون این بسته، سیلیکا ژل به صورت مورد نیاز قرار دارد.

برای استفاده از مواد جاذب رطوبت، ابتدا گوشی را خاموش کنید و سپس قسمت‌های خارجی آن را با یک حوله خشک و تمیز پاک کنید. سپس بسته مواد جاذب رطوبت را باز کرده و گوشی را داخل آن قرار دهید. در این مرحله، مهم است تا کلیه بازوها و درها به درستی درون بسته قرار گیرند تا مواد جاذب رطوبت در تماس با گوشی باشند.

بسته را به همراه گوشی در یک جعبه یا کیسه بسته کنید تا از تماس با هوا، گردش هوا و موانع بیرونی محافظت شوند. این کار باعث می‌شود تا مواد جاذب رطوبت بهتر و موثرتر کار کنند.

باید توجه داشت که استفاده از مواد جاذب رطوبت علی‌رغم کارایی بالا، ممکن است همچنان نتواند مشکل را به طور کامل حل کند. در برخی موارد، آب می‌تواند درون قطعات داخلی گوشی نفوذ کرده باشد و نیاز به تعمیر تخصصی داشته باشد. در صورتی که پس از استفاده از مواد جاذب رطوبت، گوشی خود همچنان مشکل دارد، توصیه می‌شود به یک کارشناس مراجعه کنید تا مشکل احتمالی را بررسی و راه حلی مناسب ارائه دهد.استفاده از گوشی های مقاوم در برابر آب (جلوگیری از آب خوردگی)

استفاده از گوشی های مقاوم در برابر آب، یکی از ویژگی های مورد توجه کاربران در دنیای فناوری به شمار می‌رود. با توجه به این که گوشی های همراه از ابزارهایی برای ارتباط و استفاده روزمره است، خطر آب خوردگی آن‌ها بالاست. آب خوردگی می‌تواند باعث خرابی قطعات داخلی گوشی شود و در نتیجه منجر به نقص عملکرد و حتی از بین رفتن کامل آن شود.

برای جلوگیری از آب خوردگی و استفاده‌ی آسانتر از گوشی های همراه، شرکت های تولیدکننده اقدام به تولید گوشی های مقاوم در برابر آب نموده اند. این گوشی ها با استفاده از استانداردهای ضدآبیابی مانند IP67 یا IP68 تولید می‌شوند که دربرابر عملکردهای آب و نفوذ ذرات گرد و خاک مقاومت دارند. بنابراین از آن‌ها می‌توان در معرض آب مانند شستشوی دست ها، باران، استفاده در حمام‌ و یا زیر آب هنگام شنا استفاده کرد.

برخی از گوشی های مقاوم در برابر آب و رطوبت قادر به تحمل غوطه وری در عمقی معین همچون ۱ متر در عمق آب به مدت محدود هستند. این ویژگی برای علاقه مندان به عکاسی زیر آب و یا ورزشکاران آبی بسیار کاربردی است. در این گوشی ها، قابلیت استفاده از پورت های USB و اتصالات سخت افزاری نیز با استفاده از درپوشی محکم و ضد آب فراهم می‌شود.

از دیگر ویژگی های گوشی های مقاوم در برابر آب، می‌توان به مقدار تحمل پایداری باتری در برابر آب اشاره کرد. این گوشی ها معمولاً در مقابل رطوبت هوا و آب مقاومت نسبتاً خوبی دارند و می‌توان با اطمینان بیشتر از آن‌ها در محیط های مرطوب مانند ساحل، استخر و یا گرداب ها استفاده کرد.

به طور کلی، استفاده از گوشی های مقاوم در برابر آب به کاربران این امکان را می‌دهد تا در محیط های رطوبتی و آبی بدون نگرانی مخاطبان خود را به تماس بیاورند، از عکاسی زیر آب بهره ببرند و حتی آن‌ها را در معرض آب قرار دهند، بدون اینکه نگران آب خوردگی و خرابی دستگاه شوند.مراجعه به تعمیرگاه مجاز (اختصاصی برای گوشی آب خورده)

مراجعه به تعمیرگاه مجاز برای گوشی آب‌خورده

گوشی‌های هوشمند امروزی به سرعت در بازار فروش گسترش یافته‌اند و بسیاری از کاربران از آن‌ها بهره می‌برند. با افزایش استفاده از این دستگاه‌ها، ریسک آسیب و خسارت آن‌ها نیز افزایش می‌یابد. یکی از مشکلاتی که ممکن است رخ دهد، آبخوردگی گوشی است. وقتی که گوشی آب می‌خورد، ممکن است عملکرد آن با مشکلاتی مواجه شود و کمتر قابل استفاده باشد. در این موارد، بهتر است به تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.

مراجعه به تعمیرگاه مجاز برای گوشی آب خورده، معمولا یک گزینه مناسب است زیرا متخصصان ماهر و توانمند در آنجا وجود دارند که توانایی تشخیص مشکلاتی که ناشی از آبخوردگی گوشی است را دارند. آنها با استفاده از ابزارهای ویژه و دانش فنی خود، قادر به تعمیر و بازسازی قطعات داخلی گوشی هستند و می‌توانند عملکرد آن را به حالت اولیه برگردانند. در مقایسه با تعمیرگاه‌های خارجی یا فروشگاه‌های عمومی، تعمیر خدمت مجاز بسیار مطمئن تر و اعتماد به نفس بیشتری دارد.

با مراجعه به تعمیرگاه مجاز، علاوه بر توانایی تعمیر و بازسازی، می‌توانین از خدمات پس از فروش برخوردار شوید. گاهی اوقات، مراکز مجاز قادر به تامین قطعات اصلی برای تعمیر گوشی شما هستند و ممکن است بتوانند تعویض نماینقصی قطعات تعمیر نشدنی را انجام دهند. همچنین، در صورتی که مشکلی پس از تعمیر برای گوشی رخ دهد، می‌توانید بازهم به تعمیرگاه مراجعه کنید و از خدمات پس از فروش آنجا بهره‌برداری کنید.

در کل، مراجعه به تعمیرگاه مجاز برای گوشی آب خورده یک راه حل مناسب است. این اقدام نه تنها به شما کمک می‌کند تا مشکلات ناشی از آبخورد را حل کنید، بلکه می‌تواند نگرانی‌های شما را درباره استفاده بعدی از گوشی نیز برطرف کند. با مراجعه به تعمیرگاه مجاز، می‌توانید از خدمات حرفه‌ای و تضمینی بهره‌برداری کنید و حاصل کار تعمیر شده را به حالت اولیه برگردانید.


بهترین آموزشگاه تعمیرات موبایل
آموزشگاه تعمیرات موبایل

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن